Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/clients/client6/web53/web/components/com_k2/router.php on line 292
 Mézes reggelivel és zümmögő kaptárral várták az ovisokat - Kaposvári Egyetem Gyakorló Óvoda
hétfő, 30 november 2020 11:32

Mézes reggelivel és zümmögő kaptárral várták az ovisokat

mezes0

Idén is bekapcsolódott az Európai Mézes Reggeli programba a SZIE Kaposvári Capmus Gyakorló Óvoda.

A méhekről és a mézfogyasztásról Hanzel Róbert, kaposmérői méhész mesélt a gyerekeknek, de nem a megszokott formában. A járványhelyzet miatt online előadást tartott és a kaptárak mellől jelentkezett be a videóban.

mezes1

– Láthatóan nagyon élvezték az ovisok – mondta Hanzel Róbert. – Megmutattam a gyerekeknek, hogy a méhek mit csinálnak ebben a hideg időben. Fontos, hogy nem alszanak, hanem telelő fürtbe vannak rendeződve és úgy várják a tavaszt. Mindig mozognak egy kicsit azért, hogy hőt termeljenek és melegítsék egymást – fogalmazott a méhész. Hanzel Róbert hozzátette, még mindig nagyon kevés mézet fogyasztunk, évente átlagosan hetven-nyolcvan dekát, az ideális azonban egy kiló lenne. Naponta egy-két teáskanálnyi mézet kellene megenni, hiszen azzal fedeznénk a napi vitaminmennyiséget.

Méhésznek öltöztek az óvónők

Nagyné Zsilovics Tímea, SZIE Kaposvári Capmus Gyakorló Óvoda vezetője elmondta, a gyerekek a meséken, a dalokon és a verseken keresztül sokat találkoznak a méhekkel és a mézzel, de fontos, hogy meg is tudják kóstolni az édességet. A programnak köszönhetően 75 óvodás, hétféle mézet ismerhetett meg, melyeket a méhészruhába bújt óvó nénik szolgáltak fel nekik.

forrás: sonline.hu

Tovább a kategóriában: « Élményporta Karácsonyi műsor »

zold ovoda logo

legszebb kert logo

Gyermekvilág Alapítvány

Óvodánkban Gyermekvilág néven Alapítvány működik hosszú idő óta.

Céljainak megfogalmazása lefedi és segíti az intézmény teljes feladatellátását.

Kiemelten kezeli a gyermekek életkörülményeinek, tevékenységeinek folyamatos javítását.

Alapítványunk vagyonát a személyjövedelem adó 1% - ának befizetésével, valamint a hagyományos őszi Szülők - Nevelők báli bevételéből gyarapítja.

Gyermekvilág Alapítvány adószáma: 19195702-1-14

Számlaszáma: OTP Bank 11743002-20081830

SZIE KAPOSVAR  ovoda logo

SZIE Kaposvári Campus, Gyakorló Óvoda • Cím: 7400 Kaposvár, Füredi u. 76-78.
telefon: 82/512-254 • 82/512-255 | e-mail: gyakorloovi [KUKAC] ke [PONT] hu

Adatvédelem